Menu

104 lata wolności.

Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości jest szczególnym czasem dla Polaków. Po 123 latach ciężkiej niewoli odzyskaliśmy upragnioną wolność i niepodległość. Rzeczpospolita przetrwała lata zaborów, bo mimo nieobecności na mapie, zawsze była w sercach Polaków zatroskanych o Jej losy. Z tej okazji na dzień przed Świętem tj. 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Społeczność uczniowska i nauczyciele mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny z elementami dramy w wykonaniu uczniów klas VI pod kierunkiem pani Beaty Pietrzyk i pani Lidii Figat.

Akademia jako lekcja historii.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Potem młodzi aktorzy odegrali wzruszające scenki dramowe wzbogacone piękną oprawą taneczno-muzyczną obrazujące ważne wydarzenie historyczne. Kolejną częścią uroczystego apelu był niezwykły koncert polskich pieśni patriotycznych. Muzyczną lekcję historii, która łączy pokolenia i pobudza poczucie przynależności narodowej, poprowadzili uczniowie należący do chóru szkolnego pod czujnym okiem pani Magdaleny Skruczaj i pani Iwony Lipińskiej.

Akademia okazała się wyjątkową lekcją historii, a nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Narodowe Święto Niepodległości odgrywa istotną rolę w życiu wszystkich Polaków. Mamy dziś szczęście żyć w wolnym kraju.

B. Pietrzyk

11 listopada - galeria zdjęć.

  • Grupa uczniów różnej płci tworzących chór i śpiewających piosenkę.
  • Trzech chłopców ubranych na czarno trzymających w dłoniach czarne flagi.
  • Grupa wystraszonych uczniów otoczeni trójką uczniów z flagami Rosji, Austrii oraz Prus.
  • Uczniowie z czarnymi flagami w tle uczennica ubrana na biało czerwono przedstawiająca Polskę.
  • Czterech uczniów trzymających w dłoniach tabliczki z datami powstań.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów