Menu

Socjalmedia bez tajemnic z klasą 5b.

Warsztaty klasy 5b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie.

15 listopada 2023 roku klasa 5b wraz z wychowawczynią odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonowie, gdzie odbyły się warsztaty z cyklu „Socjal media bez tajemnic”. Środowe spotkanie było już drugim tego typu, w którym brali udział nasi piątoklasiści.

Temat warsztatów.

Tym razem skupiliśmy się na zagadnieniu „Wyróżnij się w sieci”. Omówione zostały strategie komunikacji, rozmawialiśmy o grupie odbiorców, celach oraz narzędziach. Wspólnie dokonaliśmy również analizy najlepszego czasu na publikację, czyli dowiedzieliśmy się, w jakim czasie należy publikować dla danej grupy odbiorców. Podzieleni na grupy uczniowie mieli również możliwość „założenia na papierze” własnego konta w socialach. Okazało się, że kilku chłopców posiada już swoje konta na różnych portalach, na których zarabiają. Młodzież z chęcią podzieliła się również swoimi sukcesami i porażkami, dzięki czemu na ich przykładach mogliśmy opracować odpowiednią strategię komunikacji.

Podziękowania

Dziękujemy za bardzo ciekawe warsztaty. Spotkanie tak bardzo nam się spodobało, że umówiliśmy się na kolejne. Tym razem przejdziemy kurs fotografii. Nie możemy się już go doczekać.

M. Sokołowska

  • Otwórz zdjęcie: Uczniowie oglądają prezentację, stawiają sobie cele jakie chcą osiągnąć publikując w sieci.
  • Otwórz zdjęcie - Prezentacja "Strategie komunikacji, czyli kiedy, z kim o czym?

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów