Menu

Projekt z języka angielskiego.

Projekt English Special Days.

Czas na kolejne relacje z zajęć prowadzonych w ramach projektu z języka angielskiego, do którego przystąpiły w tym roku szkolnym klasy: 1A, 1B, 2B, 2C, 2D. Celem projektu jest zainteresowanie dzieci językiem angielskim, poszerzanie słownictwa oraz pogłębienie wiedzy o otaczającym ich świecie poprzez prezentowanie „dni nietypowych”.

The Butterfly day.

W marcu obchodziliśmy Dzień Motyla. Na zajęciach z klasami pierwszymi i drugimi poznaliśmy książkę „The Very Hungry Caterpillar”, która została napisana przez Erica Carle. Książka opowiada o bardzo głodnej gąsienicy, która na koniec zamienia się w pięknego motyla. W czasie zajęć uczniowie poznali wierszyk oraz słownictwo związane z cyklem życia motyla. Obejrzeliśmy również krótki film przedstawiający etapy rozwoju tego owada. Tematyka związana z Dniem Motyla była świetną okazją do utrwalenia wcześniej poznanego słownictwa. Na podstawie tygodniowego jadłospisu gąsienicy pierwszoklasiści powtarzali słownictwo związane z jedzeniem, a uczniowie klas drugich przypominali sobie angielskie nazwy dni tygodnia.  

First Day of Spring.

Książka „The Very Hungry Caterpillar”, która pojawiła się na zajęciach z okazji Dnia Motyla, była również wstępem do obchodów pierwszego dnia wiosny. Pierwsze wiosenne zajęcia upłynęły pod znakiem poznawania słownictwa związanego z rozpoczętą właśnie porą roku. Na zajęciach rozbrzmiewały piosenki i wierszyki o wiośnie. Ponadto uczniowie wykonywali zadania na wiosennych kartach pracy, dzięki którym utrwalali poznane na zajęciach słownictwo.

G. Zajączkowska

Projekt English Special Days - galeria zdjęć.

  • Otwórz zdjęcie - Dziewczynka siedząca na dywanie wraz z innymi i odkrywająca gąsiennicę.
  • Otwórz zdjęcie - Dziewczynka i chłopiec siedzący na dywanie i odkrywający karty obrazkowe.
  • Otwórz zdjęcie - Dwie uśmiechnięte dziewczynki trzymające w dłoniach obrazki na których narysowana jest gąsiennica.
  • Otwórz zdjęcie - Uśmiechnięci uczniowie trzymający w dłoniach kółkach z grafiką niebieskiego motyla.
  • Otwórz zdjęcie - Siedzący w ławkach uczniowie.
  • Otwórz zdjęcie - Siedzący na dywanie uczniowie podnoszący rękę do odpowiedzi.
  • Otwórz zdjęcie - Siedzący w ławkach uczniowie i oglądający film.
  • Otwórz zdjęcie - Stojący w okręgu uczniowie zdmuchujący z dłoni wydrukowane na kółkach motyle.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów