Menu

Katya Buchatska i jej karty z emocjami - spotkanie w ramach programu Formy Podstawowe.

15 listopada 2022 rok

Katya Buchatska i jej karty z emocjami.

Szóste spotkanie w ramach programu Formy Podstawowe jest już za nami. Tym razem otworzyliśmy pudełko, w którym znajdowały się 3 rodzaje kart w tym karty z emocjami i to na nich skupiliśmy swoją uwagę. Na początku miała miejsce rozmowa o emocjach oraz o tym, co dzięki nim możemy wrazić. Postanowiliśmy również posegregować karty wg następujących kryterium: emocje pozytywne, negatywne i obojętne. Następnie każdy z uczniów wybrał sobie jedną z emocji, którą zobrazował na papierze.

Podsumowanie.

Zadanie, którego podjęli się uczestnicy programu było trudne, ale również i ciekawe. Trudno jest bowiem mówić o emocjach i o swoich uczuciach zwłaszcza wtedy, kiedy nie są one pozytywne. Niektóre emocje np. te związane z odsetkami były przez uczniów niezrozumiałe dlatego że słowo to było im zupełnie nieznane. Musieliśmy więc wytłumaczyć pewne pojęcia, żeby móc je narysować. W chwili, gdy przeszliśmy do działania wszystkie bariery znikły i spod rąk młodych artystów wyszły bardzo ciekawe obrazy. Niektóre dziewczynki stworzyły nawet historyjkę związaną ze szkołą i emocjami, które odczuwają przed sprawdzianem.

To było już nasze ostatnie spotkanie w ramach programu Formy Podstawowe. Pudełko, które otrzymaliśmy zostało w naszej szkole na pewno więc będziemy z niego jeszcze korzystać nie raz. Na pewno też będziemy dzielili się tym, co udało nam się zrealizować. Dziękujemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacji EFC za możliwość udziału w programie, było to dla nas zdecydowanie niecodzienne przeżycie. Dziękujemy również naszej koorynator, Pani Oli, która włożyła mnóstwo serca i kreatywności w przygotowanie dla nas zajęć. 

M. Sokołowska

Emocje - galeria zdjęć.

  • Zestaw kart autorstwa Katyi Buchatskiej leżących na żółtej chuście.
  • Grupa uczniów segregująca karty z emocjami.
  • Uczniowie rysujący na białym papierze obrazy przedstawiające wybrane emocje.
  • Trzy dziewczynki leżące na kolorowych chustach i rysujące emocje.
  • Bardzo smutna twarz w okularach, przy której napisane jest "Jestem smutny"
  • Rysunek rogalika leżącego na talerzyku. Obok niego leży karta z napisem "Rozkosz"
  • Rysunek czterech emotikonów w środku których leży karta z napisem "Radość"
  • Rysunek przedstawiający napisy związane z przyjemnością.
  • Różowy kwadrat a w nim kilkanaście różowych ludzików. Nad nim ułożony jest dach z kredek.
  • Rysunek trojga obojętnych ludzi.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów