Menu

Wielkanocne warsztaty.

Wielkanocne warsztaty w naszej szkole.

Okres przedświątecznych przygotowań to doskonała okazja do poznania tradycji i obrzędów wielkanocnych. W tym celu 29 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie objęci pomocą psychologiczno – pedagogiczną oraz młodzież z Fundacji Uśmiech Dziecka.

Przebieg warsztatów

Zajęcia praktyczne poprzedziła krótka prezentacja multimedialna, która przybliżyła dzieciom i młodzieży obyczaje związane z Wielkanocą. Po teorii przyszedł czas na działanie. Spod rąk uczestników warsztatów wyszły prawdziwe cuda. Organizatorki nie spodziewały się aż takich efektów. Na stołach pojawiły się kolorowe zające, kurczaki, koguty i kury, które powstały z takich materiałów jak: styropianowe jajka, bibuła, gotowe elementy dekoracyjne, kolorowe pióra, ruchome oczy i inne. Niektórzy z uczestników wykonali również proste palmy wielkanocne z bukszpanu, bazi i bibuły. Dzieciaki po raz kolejny wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością.

Rodzinna atmosfera i piękne dekoracje.

Warsztaty przebiegły w miłej i rodzinnej atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na tak bardzo wytęsknione święta. Warsztaty stały się również świetną okazją do integracji oraz wspólnej rozmowy, a powstałe na nich prace na pewno będą cieszyły niejedno oko podczas świątecznych spotkań rodzinnych.

M. Sokołowska

Wielkanocne warsztaty - galeria zdjęć.

  • Otwórz zdjęcie - uczestnicy warsztatów oglądający prezentację multimedialną o obyczajach wielkanocnych.
  • Otwórz zdjęcie - Proces tworzenia przez dzieci i młodzież wielkanocnych zajęcy, kurczaków i kur.
  • Otwórz zdjęcie - Dwa szare zajączki na pikach stworzone ze styropianowych jajek.
  • Otwórz zdjęcie - Biały kogucik na piku wykonany ze styropianowego jajka.
  • Otwórz zdjęcie - Biała kurka oklejona zielonymi kwiatkami.
  • Otwórz zdjęcie - Zajączek na piku pomalowany na niebiesko.
  • Otwórz zdjęcie - Tworzenie kurczaka z bibuły przez jednego z uczestników warsztatów.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów