Menu

Code Week 2022.

Code Week 2022.

W poniedziałek, 10 października zainaugurowano w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa, w której uczniowie klas młodszych biorą udział już po raz piąty. W tym roku Code Week obchodził swoje 10 urodziny, świętowaliśmy je bardzo ochoczo wykonując szereg ciekawych zadań mających na celu popularyzowanie i promowanie nauki kodowania.

Przebieg.

Każdego dnia podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych uczniowie zmierzali się z innym wyzwaniem. Ucząc się współpracy razem układali urodzinowy tort z kolorowych kubeczków, budując kolorowe wieże ćwiczyli koordynację wzrokowo – ruchową oraz rozwijali umiejętności matematyczne, tworzyli aplikacje na tabletach przydatne w życiu szkolnym oraz kody na macie do kodowania i tablicy interaktywnej zgodnie z podanymi warunkami. Grali również w urodzinową grę planszową ćwiczącą logiczne myślenie i odkrywali ciekawostki o Code Week. Wielkie emocje wzbudziło odczytywanie literek i cyferek ukrytych pod kodami QR, tworzących napis Code Week 2022 oraz wycieczka po szkolnych korytarzach, połączona z szukaniem zakodowanych instrukcji, które doprowadziły młodych koderów do sali gimnastycznej. Tam wspólnie zatańczono taniec robotów i pokonano zakodowany tor ruchowy.

Podsumowanie.

Działania dzieci i opiekunów zakończyły się przyznaniem certyfikatów, potwierdzających pomysłowość i zaangażowanie w Europejski Tydzień Kodowania oraz rozwój podstawowych umiejętności myślenia komputerowego. Nasze zadania przyczyniły się również do zajęcia przez Polskę zaszczytnego 3 miejsca w rankingu państw europejskich biorących udział w Code Week 2022. oraz pozwoliły na wzięcie udziału w konkursie - wyzwaniu w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. A co bardzo ważne, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość dotarcia z kodowaniem do jak największej liczby dzieci.

M. Zgórzak

Code Week 2022 - galeria zdjęć.

 • Chłopiec wyciąga prawą rękę i wybiera jedno z żółtych kół.
 • Pięciu chłopców za pomocą żółto czerwonych kubków odwzorowuje obrazek znajdujący się na kartce.
 • Grupa uczniów przed którymi na podłodze leży plansza, na której ułożone są kubki w różnych kolorach.
 • Grupa uczniów kodująca na planszy cyfrę 10 za pomocą czerwonych i pomarańczowych kubków.
 • Grupa uczniów siedząca naokoło planszy na której zakodowana jest za pomocą kubków cyfra 10
 • Chłopiec i dziewczynka próbujący przedstawić za pomocą swojego ciała figurę z obrazka
 • Dziewczynka w kucyku próbująca zakodować napis Code Week
 • Uczniowie trzymający w dłoniach balony: białe, czerwone i niebieskie, świętują urodziny Code Week
 • Wyciągnięta dłoń w której znajduje się żółte kółko a na nim zapisana jest zagadka.
 • Zadowoleni uczniowie wraz z wychowawczynią trzymający w dłoniach dyplomy Code Week
 • Kilka dyplomów Code Week leżących na ławce

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów