Menu

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik klasy 5c i 5d.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - grant z FUNDACJI KPMG

W dniu 27 marca uczniowie z klasy VC i VD Szkoły Podstawowej z Mszczonowa mieli okazję wziąć udział w wyjeździe grantowym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka była zorganizowana z funduszy pozyskanych od  FUNDACJI KPMG przez wychowawcę klasy VD (M. Kurzepę).

Atrakcje w CNK

Program wycieczki obejmował strefę eksperymentowania, w której uczniowie mogli obejrzeć ekspozycję budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Wystawa muzyczna pozwoliła naszym uczniom nie tylko zrelaksować się, ale też zagrać w rytm muzyki płynącej ze słuchawek. Natomiast w majsterni dzieci miały możliwość podjęcia wyzwań inżynieryjnych, konstruktorskich, jak i logicznych, w tym odgadywanie zagadek. W międzyczasie uczniowie uczestniczyli w seansie o powstaniu Ziemi w Planetarium. Wszystkimi ekspozycjami uczniowie mogli manipulować, przeprowadzać doświadczenia, jak również wejść w rolę specjalisty z danej dziedziny zawodowej.

Podziękowania

Pozyskane środki od Fundancji KPMG w wysokości ponad 4000,00 zł całkowicie pokryły koszty wyjazdu: biletów dla 40 uczniów, transportu, ubezpieczenia oraz posiłku.

Za nieocenioną pomoc w opiece nad uczniami p. Krystynie Wójcik oraz p. Agnieszce Osial dziękują wychowawcy klas Magdalena Kurzepa i Paweł Promowicz.

SP Mszczonów

Galeria zdjęć z wycieczki do Centrum Nauki Kopernik.

  • Otwórz zdjęcie - Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki przed Centrum Nauki Kopernik.
  • Otwórz zdjęcie - Eksperymenty z fotobateriami.
  • Otwórz zdjęcie - Uczeń leżący na metalowych kolcach.
  • Otwórz zdjęcie - Dziewczynka rysuje okręgi na piasku rozsypanym na drewnianym kole.
  • Otwórz zdjęcie - Grupa uczniów stojąca koło muzycznego placu zabaw zbudowanego z plastikowych rur i kolan.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów