Menu

"Światowy Dzień Oszczędzania w Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie: 10 Lat Działalności Szkolnego SKO".

Znaczenie edukacji finansowej wśród najmłodszych.

31 października 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie odbył się wyjątkowy Światowy Dzień Oszczędzania, pełen radości i kreatywności, który podkreślił znaczenie edukacji finansowej wśród najmłodszych. Głównym punktem programu był apel przygotowany przez Opiekunów SKO (Szkolnej Kasy Oszczędności) - Barbarę Oracz i Małgorzatę Malowaniec oraz ich wychowanków z klas trzecich.

Przebieg spotkania.

W trakcie wystąpień uczniowie recytowali urocze wierszyki na temat oszczędzania, śpiewali piosenki przypominające o wartościach finansowych. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a widownia, w tym uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami, nie szczędziła oklasków dla małych artystów.

Najważniejszym momentem apelu było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Chcę oszczędzać w SKO, bo marzę o...". Wśród uczestników wyłoniono 8 laureatów i 34 osoby, które otrzymały wyróżnienia. Nagrodzone dzieci nie tylko zdobyły uznanie społeczności szkolnej, ale także otrzymały atrakcyjne upominki, dzięki hojności sponsorów, w tym Banku PKO BP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Powitanie nowych członków.

Wyjątkowym momentem było także powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności (SKOwiczów). Dzieci te, przyjęte pod skrzydła SKO, otrzymały książeczki SKO, legitymacje i hasła dostępu do kont internetowych. W ceremonii wręczenia uczestniczyły - pani Dyrektor banku PKO BP Kinga Sobczak oraz Dyrektor szkoły Anna Rusinowska, które opowiedziały wszystkim zgromadzonym o swojej drodze oszczędzania i jak bardzo oszczędności mogą przydać się w życiu.

Warto podkreślić, że SKO w naszej szkole obchodziło swoje 10-lecie. To ważne wydarzenie zostało upamiętnione podczas apelu, na którym uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali osiągnięcia i zaangażowanie w edukację finansową.

Nagrody.

Po części artystycznej nadszedł czas na nagrodzenie SKOwiczów, którzy w ostatnich dniach dokonali wpłat. Wyróżniono ich smakowitym tortem ufundowanym przez Bank PKO BP w Mszczonowie. To gest doceniający zaangażowanie uczniów w działalność SKO oraz ich skrupulatność w oszczędzaniu.

Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwa wrażeń i radości, ale również skłoniło do refleksji nad znaczeniem oszczędzania i zarządzania finansami już od najmłodszych lat. Światowy Dzień Oszczędzania w naszej szkole stał się inspiracją do kontynuacji działań edukacyjnych, które kształtują młodych ludzi na odpowiedzialnych gospodarzy swoich pieniędzy.

Barbara Oracz, Małgorzata Malowaniec

  • Otwórz zdjęcie: Pani Dyrektor Banku Kinga Sobczak i Pani Dyrektor szkoły Anna Rusinowska podziwiają prace konkursowe Chcę...
  • Otwórz zdjęcie: Pasowanie na SKOwiczów uczniów klas pierwszych , którzy założyli w tym roku szkolnym konta SKO
  • Otwórz zdjęcie: Nowi członkowie SKO trzymają w dłoniach książeczki.
  • Otwórz zdjęcie: Tort z napisem SKO, a w niego wbite są dwie zapalone race.
  • Otwórz zdjęcie: Wręczenie dyplomu oraz nagrody Kamilowi  - Mistrzowi Oszczędzania w październiku
  • Otwórz zdjęcie: Wręczenie nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie Chcę oszczędzać w SKO, bo marze o.,..
  • Otwórz zdjęcie: Zaproszeni goście  oraz SKOwicze podczas degustacji tortu

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów