Menu

Angielski jest fun-tastyczny! Grudniowe działania.

Grudzień to kolejny miesiąc z projektem „Angielski jest fun-tastyczny!”, do którego przystąpiły klasy pierwsze, drugie i trzecie. Celem projektu jest zainteresowanie uczniów kulturą, geografią i historią krajów anglojęzycznych oraz uatrakcyjnienie sposobu nauczania.

The crown.

W grudniu uczniowie klas 3b, 3c i 3d zmierzyli się z zadaniem „The crown”, które polegało na wykonaniu korony królewskiej. Zadanie plastyczne było tylko podsumowaniem naszych zajęć. Wcześniej uczniowie poznali historię Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, jej obecnych członków, obejrzeli uroczystość koronacji Króla Karola III oraz wirtualnie zwiedzili Pałac Buckingham, czyli oficjalną londyńską rezydencję brytyjskich monarchów.

A Card To The Royal Family.

Uczniowie po zapoznaniu się z Rodziną Królewską stworzyli przepiękne kartki świąteczne. Dzieci na kartkach umieściły krótką informację o sobie oraz napisały życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Część kartek została wysłana do Króla Karola III oraz Królowej Camilii, część powędrowała do Księcia Williama i Księżnej Kate, a niektóre kartki zostały wysłane do najmłodszej części Rodziny Królewskiej, czyli Księcia Georga, Księżniczki Charlotte oraz Księcia Louisa. Uczniowie z niecierpliwością czekają na odpowiedź z Wielkiej Brytanii.

G. Zajączkowska

  • Otwórz zdjęcie - Zdjęcie uczniów klasy 3b trzymających w dłoniach swoje kartki świąteczne.
  • Otwórz zdjęcie - Zdjęcie uczniów klasy 3c z rysunkami korony.
  • Otwórz zdjęcie - Uczniowie siedzący w ławkach i oglądający bajkę wyświetlaną na tablicy.
  • Otwórz zdjęcie - Uczniowie siedzący w ławkach oglądający koronację króla.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów