Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa im. J. A. Maklakiewicza

Dane teleadresowe

ul. Warszawska 27, 96-320 Mszczonów

Dyrektor

Anna Rusinowska

Dane kontaktowe

  • tel./faks +48 (46) 857 22 10 (główny sekretariat)
  • tel. +48 (46) 857 12 32 (wicedyrektorzy)
  • e-mail: sp@mszczonow.pl

Wycieczka na Ranczu Bonanza

Przygoda na Ranczu.

Dnia 27 września 2023 roku uczniowie klas 1 e i 3 e  wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę na Ranczo Bonanza, położone wśród malowniczych pól, łąk i lasów  nieopodal Mszczonowa - w Badowie Górnym. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło jak na koniec września.

Przebieg wycieczki.

Na samym początku uczniowie zostali przywitani przez dwóch jeźdźców konnych w strojach kowbojskich i zaprowadzeni do posiadłości. Tam na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: Zostali oprowadzeni po obiekcie, zwiedzali skanseny i oglądali stare przedmioty. Następnie brali udział w lekcji o koniach i jeździectwie. Po zajęciach nadszedł czas na prawdziwą jazdę konną na kucyku i dorosłej klaczy. Potem było  strzelanie z łuku, przeciąganie liny, przejazd ciuchcią westernowską, strzelanie do celu z koltów kowbojskich, zwiedzanie kopalni złota i samodzielne płukanie go, a także zjeżdżanie do siana. Aby zregenerować swoje siły, dzieci smacznie zajadały kiełbaski z grilla. Następnie udały się na dyskotekę do salonu w stylu country.

Zwiedzanie minizoo.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie minizoo z lamami peruwiańskimi i młodymi konikami. Nadszedł czas na warsztaty miodowe, na których dzieci dowiedziały się, kim jest pszczelarz, czym jest ul, jak pszczoły wytwarzają miód, pyłek, wosk i propolis, a także jak wygląda i do czego służy sprzęt pszczelarski. Na te i na wiele innych pytań dzieci uzyskały odpowiedź od właściciela Rancza. Po zaspokojeniu wiedzy o pszczołach był czas na degustację różnych rodzajów miodu. Na koniec kowbojskiej przygody na Ranczu właściciele pożegnali się z uczniami i wychowawczyniami gestami kowbojów. Wycieczka była pełna wspaniałych wrażeń, a dzieci zapowiedziały, że jeszcze odwiedzą to miejsce.

E. Skoneczna i M. Krawczyk.

  • Otwórz zdjęcie - Uczestnicy wycieczki na dyskotece w Ranczu.
  • Otwórz zdjęcie - Pokaz dwóch jeźdźców konnych w strojach kowbojskich.
  • Otwórz zdjęcie - Nauka jazdy na koniu.
  • Otwórz zdjęcie - Uczniowie z pomalowanymi twarzami bawiący się w sianie.
  • Otwórz zdjęcie - Klasa integracyjna na zdjęciu grupowym z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym.
  • Otwórz zdjęcie - Zdjęcie grupowe pierwszoklasistów z wychowawczynią.
  • Otwórz zdjęcie - Uczestnicy wycieczki na zdjęciu przed ciuchcią westernowską.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów