Menu

Klasy I w świecie kotów.

Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Mszczonowie.

W ramach Programu Rozwoju czytelnictwa uczniowie klas pierwszych odwiedzili Miejską Bibliotekę w Mszczonowie, w której odbyły się ciekawe zajęcia z kotem w roli głównej. „W świecie, kotów, kotków i kocurków” – to cykl zajęć literacko – animacyjnych, podczas których dzieci zdobyły dużą wiedzą na temat miauczących pupili, śpiewały piosenkę o kotku i nauczyły się przywoływać koty w innych językach.

Przebieg spotkania.

Wspólnie przeczytały kilka wierszy ze zbioru „Kotostrofy” autorstwa Agnieszki Frączek, wiersz „Gdy nam kota coś omota” z „Elementarza w podskokach  a także opowiadanie „Kot z poziomek” z książki „Cztery łapy i ogon”. Ponieważ koty, a zwłaszcza małe kociaki to bardzo żywiołowe i ruchliwe zwierzątka, na zajęciach nie obyło się też bez odrobimy ruchu w postaci kociej gimnastyki oraz zabawy kłębkiem wełny, utrwalającej zdobytą przez dzieci wiedzę o kotach.

Rysowanie kotów przez pierwszaków zgodnie z instrukcją żyrafy Grażynki.

Zajęcia zakończyły się plastycznie – rysując koty zgodnie z instrukcją żyrafy Grażynki i ptaszka Gwarka z książeczki wydawnictwa Wilga „Jak narysować kota”. Dzieci pięknie pokolorowały i ozdobiły swoje koty oraz nadały im niezwykle oryginalne imiona.

B. Kozińska

Fotorelacja z projektu.

  • Otwórz zdjęcie - Uczniowie klasy IB siedzą w kole na dywanie i słuchają czytanych wierszy o kotach.
  • Otwórz zdjęcie - Uczniowie na czworakach chodzą po bibliotece i naśladują koty.
  • Otwórz zdjęcie - Pierwszoklasiści próbują narysować koty zgodnie z instrukcją.
  • Otwórz zdjęcie - Pierwszoklasiści trzymają swoje prace w dłoniach i pozują do zdjęcia.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów