Menu

Projekt English Special Days.

Projekt English Special Days.

Jak już wcześniej wspominaliśmy klasy 1A, 1B, 2B, 2C, 2D przystąpiły do projektu, którego celem jest zainteresowanie dzieci językiem angielskim, ale również pogłębienie wiedzy o otaczającym ich świecie poprzez prezentowanie „dni nietypowych”.

Teddy Bear Day.

Od 2002 roku Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To właśnie w listopadzie przypada rocznica powstania tej maskotki, która ma już 120 lat. W obchody Teddy Bear Day włączyły się klasy biorące udział w projekcie Special English Days.

Przebieg.

Tego dnia motywem przewodnim na lekcjach języka angielskiego był pluszowy miś, który pojawił się na naszych zajęciach. W sali rozbrzmiewały piosenki związane z tematyką zajęć. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z opowiadaniem pt.: „We are going on a bear hunt”. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i razem z bohaterami opowiadania wybraliśmy się na polowanie, podczas którego przeciskaliśmy się przez wysoką trawę, pływaliśmy w rzece, brodziliśmy w gęstym błocie. Po pokonaniu wszystkich przeciwności dotarliśmy do jaskini, w której spotkaliśmy niedźwiedzia. Podczas zajęć wszyscy świetnie się bawili czego dowodem są uśmiechy na twarzach uczniów.

Już niedługo pojawią się relacje z kolejnych nietypowych dni.

G. Zajączkowska

Projekt English Special Days - galeria zdjęć.

  • Siedzący w ławkach uczniowie rzucają do siebie białym misiem.
  • Grupa uczniów różnej płci trzymająca w dłoniach kartki z narysowanymi mapami.
  • Uczniowie różnej płci siedzący w kole na dywanie.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów