Uczniowie klas 7–8 zmierzyli się w wyjątkowej rywalizacji
W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Nasza Szkoła, Nasz Patron”, skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Celem wydarzenia była popularyzacja wiedzy o patronie szkoły – Janie Adamie Maklakiewiczu – oraz historii i funkcjonowaniu naszej placówki.
Siedem konkurencji i mnóstwo emocji
Konkurs miał charakter zespołowy, a każda klasa została podzielona na grupy robocze. Uczniowie rywalizowali w siedmiu różnorodnych konkurencjach, które sprawdzały zarówno wiedzę, jak i kreatywność oraz umiejętność współpracy.
Wśród zadań znalazły się m.in.:
· układanka;
· anagramy;
· wykreślanka;
· test wyboru;
· konkurencja „Prawda czy Fałsz”;
· uzupełnianie luk w utworze;
· krzyżówka.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i świetnym przygotowaniem.
Wyniki konkursu
Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – klasa 7A – 81 pkt
II miejsce – klasa 8B – 80 pkt
III miejsce – klasa 7C – 78 pkt
Tuż za podium znalazły się klasy:
· 8E – 77 pkt;
· 7D – 76 pkt;
· 7E i 8D – po 75 pkt;
· 8A – 68 pkt;
· 7B – 66 pkt.
Nagrody od Rady Rodziców i Sklepiku Szkolnego
Stawka była wysoka, ponieważ uczniowie walczyli o atrakcyjne nagrody – vouchery na pizzę, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Sklepik Szkolny. Dzięki ich wsparciu zwycięzcy mogli świętować sukces w wyjątkowo smaczny sposób.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia oraz uczniom za ogromne zaangażowanie, ducha fair play i wspaniałą atmosferę podczas rywalizacji.
M. Sokołowska




