Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa
im. J. A. Maklakiewicza
ul. Warszawska 27
96-320 Mszczonów
 
tel./faks  (46) 857-22-10
(główny sekretariat)
 
Dyrektor Anna Rusinowska
 
tel. (46) 857-12-32
(wicedyrektorzy)
 
e-mail: sp@mszczonow.pl

 

Aktualności

W Centrum Nauki Kopernik

W dniu 25 października 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 40 uczniów i 3 opiekunów. Wycieczka ta była częścią realizacji projektu "Pytaj, badaj, wnioskuj, działaj".

Czterdziestu uczestników zajęć z robotyki i programowania, realizowanych w ramach projektu "Pytaj, badaj, wnioskuj, działaj", ruszyło spod budynku szkoły  do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się w nim około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Laboratorium Robotów.

 Tym, co wyróżnia to miejsce, są stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się największym zdobyczom naszej cywilizacji: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

Młodzi programiści z mszczonowskiej podstawówki dowiedzieli się wielu intersujących rzeczy, odkryli prawdy fizyczne oraz wykonując różne doświadczenia, znacznie wzbogacili swoją wiedzę.

Jedną z prawd, której doświadczyli młodzi programiści, było i to, że czas nieubłagalnie płynie, a w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko.

Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad w Wiem Bistro mieszczącym się na terenie Centrum, a późnym popołudniem wyruszyli w podróż powrotną.

 

Ponieważ eksperymentowanie jest tak wciągające, że  naszą wizytę postanowiliśmy powtórzyć i 14 grudnia 2018 ponownie odwiedziliśmy to fascynujące miejsce. Dzięki tym wspaniałym wycieczkom uczniowie mieli okazję przekonać się, że poprzez dobrą zabawę  można zgłębiać naukę.

 

Kilka wypowiedzi uczestników wycieczki:

  • „Podobało mi się wszystko, ale najbardziej bieżnia, na której sprawdzałam sprężystość przedmiotów. Dużo frajdy sprawiła mi zabawa z gigantycznymi bańkami”.
  • „Niesamowita była jazda rowerem, podczas której mogłam obserwować swój układ kostny”.
  • „Super była jazda autem!!!” Bardzo podobał mi się eksperyment z paskiem 3D, który wyjaśnił mi, jak układają się poziomice.”
  • „To była superprzygoda!!!. Najfajniejsze były ROBOTY”.
  • W Centrum Nauki Kopernik
  • W Centrum Nauki Kopernik
  • W Centrum Nauki Kopernik
  • W Centrum Nauki Kopernik
  • W Centrum Nauki Kopernik
  • W Centrum Nauki Kopernik

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe