Menu

Warsztaty: Fundacja Girls Code Fun

W dniach 1-2 grudnia oraz 8-9 grudnia 2020 uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie brali udział w warsztatach programistycznych prowadzonych przez Fundację Girls Code Fun w ramach projektu #SuperKoderzy.

Uczestnikami, zajęć prowadzonych w formule online, byli uczniowie rozwijający swoje pasje programistyczne na kole informatycznym prowadzonym przez Małgorzatę Woźniak. Natomiast do warsztatów „Wirtualne podróże” zaproszeni zostali także uczniowie klas ósmych.

Warsztaty „Cyfrowe zdrowie - programujemy interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratcha”, przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie stworzyli  interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratcha. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do tematu dobrostanu cyfrowego. Prowadzący zaprezentowali  jak korzystać ze smartfonów, żeby czuć się dobrze i mieć czas na swoje pasje. Kolejna część warsztatów polegała na zaprojektowaniu i zaprogramowaniu quizu, który podpowiada jak zadbać o swój cyfrowy dobrostan.

Wirtualne podróże - tworzymy stronę internetową z wykorzystaniem HTML i CSS” – to zajęcia, w których uczestniczyli starsi uczniowie. Podczas zajęć tworzyli własne strony internetowe z wykorzystaniem HTML i CSS. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do tego w jaki sposób wyszukiwać w Internecie informacje o interesujących nas miejscach, wirtualnie zwiedzać muzea, czy znane zabytki. Kolejną częścią warsztatów było zaprojektowanie i stworzenie własnej strony internetowej z informacjami o wybranym miejscu lub atrakcji turystycznej. Powstało wiele stron prezentujących ciekawe miejsca na świecie. Warsztaty zakończyły się wirtualna podróżą po interesujących zakątkach.

M.Woźniak

  • warszsztay  Fundacja Girls Code Fun

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów