Menu

Aktywne przerwy z grą Achi

Aktywne przerwy z grą Achi

Jak oderwać młode pokolenie od smartfonów? Najlepiej dać im coś w zamian.  Taką propozycją jest Achi, gra strategiczna dla dwóch osób, pochodząca z Ghany. Aktywne przerwy z tą grą spotkały się dużym zainteresowaniem uczniów.

 Zmagania intelektualne wypełniały  przerwy, a dzwonki niejednokrotnie  przerywał zacięte rozgrywki. Okazuje się,  że gra może być alternatywą dla przerw z ukrywanym smartfonem

Niewątpliwą zaletą  tej gry jest fakt, że planszę można samemu przygotować wydrukować lub chociażby nawet narysować i już możemy grać :)

Wydaje się to fajną propozycją dla dzieci szkolnych, które chcą ciekawie zagospodarować sobie czas na przerwie lub na świetlicy.

Czego potrzebujemy do gry:

Planszy

Po cztery pionki dla każdego z graczy.

Zasady:

Gra dzieli się na dwie tury, w pierwszej gracze naprzemiennie ustawiają po jednym swoim pionku na pustym polu planszy (Punkty przecięcia się linii). Jeśli do tego momentu żaden z graczy nie ułoży trzech swoich pionków w jednej linii to rozpoczyna się druga tura, polegająca na przesuwaniu swoich pionków na planszy wzdłuż linii, na sąsiadujące, wolne pole.

Jeśli pionki gracza są zablokowane i nie może wykonać żadnego ruchu to traci kolejkę, jeśli natomiast ma możliwość ruchu to musi go wykonać.

Jak wygrać:

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy ułoży trzy swoje pionki w rzędzie pionowo, poziomo lub ukośnie.

Plansza do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1dq31xw6dEGbz6P2VjJCaA3uhv6kEOt5a/view

 

Źródło informacji: www. dzieciakizpotencjalem.blogspot.com

  • gra strategiczna Achi w czasie przerw
  • pojedynek intelektualny - Achi
  • rozgrywki w Achi

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów