Młodzież z naszej szkoły przyłączyła się do akcji skierowanej przeciwko hejtowi.
W dniach 13–17 maja 2019 odbywały się zajęcia edukacyjne wprowadzające w tematykę hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z nim. Uczniowie podczas pracy w grupach bardzo trafnie nazywali to dość powszechne w Internecie zjawisko i wypracowali definicję hejtu określając go jako: niekonstruktywną krytykę, obrażanie, znieważanie innych w Internecie.
Został także wypracowany katalog działań jakie można podjąć w reakcji na hejt. Młodzi ludzie stwierdzili, że ogromnie ważne jest to, by będąc świadkiem hejtu, zareagować na niego. Nie można być obojętnym. Brak reakcji daje przyzwolenie hejterowi na dalsze obrażanie.
Podczas dyskusji padły stwierdzenia, że więcej jest dobrych internautów niż złych, więcej jest wartościowych treści w Internecie niż szkodliwych. A jednak treści publikowane przez hejterów mogą mieć dużą siłę rażenia ze względu na swą dotkliwość. Hejt jest wyraźny w sieci, ponieważ niewiele osób na niego reaguje.
Dlatego uczniowie wraz nauczycielką informatyki Małgorzatą Woźniak przyłączyli się do kampanii #jestnaswiecej. Aby zamanifestować swój sprzeciw wobec tego zjawiska, będą pod obraźliwymi komentarzami umieszczać wpis #jestnaswiecej. W ten sposób chcą zobrazować, że dobrych ludzi w Internecie jest więcej. Na znak poparcia akcji sprzeciwu wobec hejtu również poza siecią, wielu uczniów wplotło w buta pomarańczową sznurówkę.
Informacje o akcji znajdują się na stronie: https://jestnaswiecej.pl/