Menu

Szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas III

Szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas III

28 maja uczniowie klas III przystąpili do szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Matematyki”, ogłoszonego przez opiekuna kółka matematycznego panią Małgorzatę Zgórzak, a przeprowadzonego przy udziale p. Agaty Lesiak oraz p. Urszuli Błońskiej. Konkurs odbywał się w bibliotece szkolnej. Dzieci udzielały odpowiedzi na zadania zamknięte i otwarte, które dotyczyły zakresu z podstawy programowej matematyki dla klas młodszych, włączały logiczne myślenie i zagadnienia wykraczające poza podstawę, z którymi uczniowie mieli okazje zmierzyć się na zajęciach kółka matematycznego.

W konkursie wzięło udział 15 osób z klas III a, III b, III c. Po zakończeniu zmagań do pracy przystąpiła komisja konkursowa i wytypowała finalistów. Mistrzami Matematyki zostali i zajęli odpowiednio miejsca na podium następujący uczniowie:

I miejsce – Oskar Gudaszewski klasa III a

II miejsce – Zuzanna Szkop klasa III c

III miejsce – Szymon Pyza klasa III a

Michał Laskowski klasa III a

Wyróżnienie : Aleksandra Adamska klasa III c

Aleksandra Korczak klasa III b

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy uzyskania dobrych wyników. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

 

  • łamiemy sobie głowy
  • konkurs trwa
  • zmagamy się z zadaniami

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów