Menu

Powiatowy Turniej "Brzdęk! Nie drażnij smoka"

Trzecim graczem Powiatu Żyrardowskiego w grze „Brzdęk! Nie drażnij smoka” został uczeń naszej szkoły Marcin Kuran z kl. 7b.

Gra planszowa „Brzdęk! Nie drażnij smoka od momentu premiery nie znika  z czołówki “najgorętszych gier” serwisu Board Game Geek. W konkursie, którego stawką jest nagroda Golden Geek otrzymała aż pięć nominacji (w kategoriach: gra roku, gra rodzinna, gra innowacyjna, gra karciana, gra tematyczna).

Organizatorem Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju „Brzdęk! Nie drażnij smoka” była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Pawła Hulki-Laskowskiego w Żyrardowie w partnerstwie z klubem miłośników gier planszowych „Grota” działającym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2019 ph: Znajdźmy wspólny język, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku i różnorodnych zainteresowaniach.

Rozgrywka finałowa odbyła się 5 października 2019r. w Bibliotece Fabrycznej w Żyrardowie. Wśród uczestników finału Turnieju „Brzdęk! Nie drażnij smoka” znaleźli się uczniowie
klasy 7b: Kuran Marcin, Opałka Michał, Wąsiewski Mateusz.

Wcześniej, bo 26 października w Żyrardowie odbyły się eliminacje powiatowe. Do nich przystąpili Kuran Marcin, Opałka Michał, Kornel Wacławski i Wąsiewski Mateusz. Trzej chłopcy przeszli do finału.

Jeszcze wcześniej, bo 20 września odbyły się eliminacje szkolne. Spośród uczniów klas siódmych i ósmych zgłosili się tylko  uczniowie z klasy 7b: Bazyluk Patryk, Głogowski Jakub, Kuran Marcin, Opałka Michał, Wacławski Kornel, Wąsiewski Mateusz i Żaboklicki Daniel.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju „Brzdęk! Nie drażnij smoka”.

Teresa Bechcicka – szkolny koordynator Turnieju

  • Eliminacje szkolne -grI
  • Eliminacje szkolne-grII
  • Ostatnie konsultacje przed powiatowymi eliminacjami
  • Marcin Kuran i opiekun Klubu Grot

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów