Menu

Gucio, Frugo, Grand i Harry w akcji, czyli pokaz ptaków drapieżnych

W dniu 17 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – cztery drapieżne ptaki: Gucio, Frugo, Grand i Harry.
Gucio to sowa płomykówka, Frugo jest puchaczem bengalskim, Grand – sokołem rarogiem, a Harry – jastrzębiem. Ptaki przyjechały z opiekunami – państwem Grzegorzem i Anną Laskowskimi, którzy są znanymi hodowcami ptaków drapieżnych. Zajmują się płoszeniem ptaków (np. gawronów) metodą sokolniczą, a także pokazami dla dzieci. Ich podopieczni występują w teledyskach.
Ptaki wykonywały różne sztuczki. Pokazywały także swój charakter – sprytny Frugo udawał, że nie interesuje go przekąska, gdy skończył się jego występ i trzeba było ustąpić miejsca koledze. Harry z kolei bez wahania przeleciał między splecionymi rękami jednej z nauczycielek. Ciekawski Gucio z zainteresowaniem rozglądał się po sali, a Grand ewidentnie miał ochotę coś upolować. Drapieżniki pięknie się prezentowały w czasie lotu. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiły ich przeloty tuż nad głowami. Można było się przekonać, jaką mają rozpiętość skrzydeł, szybkość i moc.
To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.
Zdjęcia Harry’ego i Fruga pochodzą ze strony:
https://www.ptakidrapiezne.pl/

Emilia Mirocha

  • Grand
  • Gucio
  • Frugo
  • Harry

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów