Menu

Robot edukacyjny mTiny

Wkrótce uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie będą mieli możliwość  poznania kolejnego robota edukacyjnego mTiny. Stanie się to za sprawą wygranego grantu „FAJNE GRANTY 2019”. Ten najfajniejszy program grantowy dla pasjonatów nowych technologii, stworzy możliwość  przeprowadzeniu cyklu zajęć łączących nowe  technologie z nowoczesną edukacją
Na posiedzeniu w dniu 13 lutego 2020 r. Komisja Grantowa Fajne Granty T-Mobile w składzie: eksperci Agnieszka Bilska i Robert Król, Małgorzata Rybak-Dowżyk – T-Mobile Polska, Krystyna Kulisz-Jackowska i Radosław Jackowski – Fundacja CoderDojo Polska wybrała do realizacji również grant przygotowany przez nauczycielkę informatyki z naszej szkoły p. Małgorzatę Woźniak.
Założeniem projektu “Nauczanie przez programowanie” jest stworzenie materiałów pozwalających wykorzystać roboty i programowanie w nauce przedmiotów szkolnych.
Scenariusze zajęć podczas którym uczniowie będą mieli wykorzystać nowoczesne technologie do uczenia się, utrwalania, powtarzania czy sprawdzania wiedzy z rożnych przedmiotów szkolnych.
Będzie to nauka przez zabawę z wykorzystaniem zestawu mTiny.
Nauczycielka przygotuje maty edukacyjne z zadaniami wprowadzającymi, utrwalającymi czy sprawdzającymi np.:  słownictwo z języka angielskiego, działania matematyczne, znajomość lektury itp. Młodzi programiści stworzą trasy, ułożą program dla robota, którego zadaniem będzie "udzielać" poprawnej odpowiedzi. Scenariusze zajęć będą przewidywały treści programowe z różnych przedmiotów.
Z wielką radością przyjęliśmy gratulacje od zespołu komisji grantowej. Tym większa jest to radość, że  to już trzeci grant  w tym roku szkolnym z zakresu nowych technologii, który pozyskała dla naszej szkoły p. Małgorzata Woźniak. Dzięki tym działaniom szkolna „rodzina” robotów edukacyjnych jest już naprawdę duża: Dash, Dot, mBot, Lofi, Codey Rocky,Ozobot, Photon, Doc, CUE, plus zestawy do programowania  Makey Makey, innowacyjna  gra planszowa do nauki programowania Scottie Go!  Wszystko to pozwala na prowadzenie urozmaicanych zajęć z programowania i robotyki. Mamy też drona, który również służy do nauki programowania. Tak bogata baza edukacyjna  pozwala wprowadzić uczniów w świat programowania, nowoczesnych technologii, pomaga w zrozumieniu działania elektroniki.

Małgorzata Woźniak

  • ludzik
  • ludzik02

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów