Menu

Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatyczny InstaLogik.

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatyczny InstaLogik.

Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów

Uczniowie  w I etapie rozwiązywali zagadki logiczne, zadania matematyczne i programistyczne, bowiem celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, są uczestnikami koła informatycznego. Biorą udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu  "Centrum Mistrzostwa Informatycznego", wspieranego przez pięć polskich politechnik: łódzką, wrocławską, gdańską, warszawską i krakowską AGH. 

Większość tych z uczniów rozwijają swoje umiejętności programistyczne od wielu lat pod okiem nauczycielki informatyki Małgorzaty Woźniak.

Dlatego z wielką radością dołącza się do gratulacji i cieszy się ze słów, które zostały skierowane do uczestników od organizatorów konkursu:

"Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, a osobom zakwalifikowanym do II etapu - pierwszego sukcesu.”

Do II etapu InstaLogik na podstawie klasyfikacji ogólnopolskiej zaklasyfikowani zostali:

Norbert Kiełczewski z klasy 4c

Błażej Kubiak z klasy 5c

Agnieszka Nowis z klasy 7c

Weronika Potasiak z klasy 7c

Wszystkim dziękuję za udział, za laureatów I etapu trzymam kciuki życząc sukcesów z II etapie

 

Małgorzata Woźniak

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów