Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa
im. J. A. Maklakiewicza
ul. Warszawska 27
96-320 Mszczonów
 
tel./faks  (46) 857-22-10
(główny sekretariat)
 
Dyrektor Anna Rusinowska
 
tel. (46) 857-12-32
(wicedyrektorzy)
 
e-mail: sp@mszczonow.pl

 

Edukacyjny projekt: „Tajemnicza wyprawa do Netolandii – escape room”

Realizacja projektów eTwinning jest fascynującą przygodą edukacyjną. Tak było również w czasie trwania projektu: „Tajemnicza wyprawa do Netolandii – escape room”, w którym wzięło w  udział 19 szkół z całej Polski. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas 3c, 3d i  finalnie 5d ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie,  którzy wraz z nauczycielkami p. Małgorzatą Malowaniec, p. Barbarą Oracz i p. Małgorzatą Woźniak przez kilka miesięcy wykonywali zaplanowane działania edukacyjne.

 Fabuła projektu polegała na stworzenie pełnej przygód gry, dzięki której uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. Uczniowie zostali przeniesieni do zadań w pokoju zagadek. Młodzi uczestnicy projektu odbyli fascynującą podróż do Netolandii. Podczas tej wędrówki samodzielnie szukali odpowiedzi na zaszyfrowane zagadki. Zmierzyli się z zadaniami analogowymi i interaktywnymi. Uczniowie, wcielając się w detektywów wyjaśniali zagadki i szukali tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Powstała strona internetowa projektu, na której zostały zaprezentowane działania. Tu można zboczyć efekty wspólnej pracy. https://netolandia.weebly.com/

Na działania projektowe złożyło się wiele wspólnych aktywności. Powstały wirtualne wycieczki, prezentacje, multimedialne opowiadania, quizy, zabawy filmy, ebooki i oczywiście escape room.

Nasz pokój zagadek rozpoczynała się od otrzymania tajemniczego listu w butelce, Było to wołanie o pomoc wysłane przez uczniów zaginionych w cyberprzestrzeni w czasie zdalnego nauczania. Ignac i jego koledzy zapomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci i zaginęli. Uratować ich mogło tylko właściwe hasło. Uczniowie od razu zdecydowali, że należy pomóc zaginionym w powrocie do domu. Dlatego nie bacząc na ryzyko udali się do tajemniczej Netoladndii, gdzie rozwiązali szereg zadań, złamali wiele zabezpieczeń, odnaleźli właściwe klucze. Dzięki współpracy i znajomości zasad zachowania się w sieci udało się zdobyć hasło ratunkowe i wysłać je zaginionym. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie! Wierzymy, że sami nigdy nie wpadną w takie tarapaty jak Ignac z kolegami i zawsze będą wiedzieli gdzie szukać pomocy!

Zapraszamy do wspólnej zabawy:

„Sprawdź, czy znasz zasady bezpiecznego Internetu”

https://view.genial.ly/604148e3da42b10d80b25f4c/interactive-content-czy-znasz-zasady-bezpiecznego-internetu

“Zasady bezpiecznego Internetu?” e książeczka  zawierająca treści związane z bezpieczeństwem w sieci.

https://www.storyjumper.com/book/showframe/100445276/60478bc6dd536#page/1

Multimedialne opowiadanie o Netolandii. 

https://youtu.be/N-Nq3B2jnwM

Projekt zakończył się. Pozostała wiedza, doświadczenia, zawiązane znajomości i …

z wielką radością pragniemy poinformować, że współtworzony i zrealizowany przez nas projekt zakończył się otrzymaniem nagrody w postaci Krajowej Odznaki Jakości przyznanej przez Krajowe Biuro eTwinning.

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning. To wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Wyróżnienie to dostają indywidualnie nauczyciele za swoje działania. Takim uznaniem zostały uhonorowane  p. Małgorzata Malowaniec, p. Barbara Oracz i p. Małgorzata Woźniak.

 

M. Woźniak

  • KOJ1
  • KOJ2
  • KOJ3
  • zdjęcie1
  • zdjęcie2
  • zdjęcie3
  • zdjęcie4
  • zdjęcie5
  • zdjęcie6

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów