Menu

Akcja Pusty Tusz wrzuć do PAKI i dokarmiaj zwierzaki

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w akcji "Tusz do paki", której organizatorem jest firma Eko-system ze Starej Iwicznej, która od ponad 19 lat zajmuje się odzyskiwaniem z rynku zużytych kartridży oraz tonerów i przekazywaniem ich do recyklingu.

W ubiegłym roku z racji pandemii w akcji wzięły udział głównie uczniowie młodszych klas, w tym roku do kampanii pragniemy włączyć również pozostałych uczniów naszej szkoły. Każda klasa otrzyma pudełko do którego będzie wrzucała zużyte kartridże po tuszach do DRUKAREK ATRAMENTOWYCH. Raz w miesiącu nasi wolontariusze przejdą po szkole i zbiorą puste opakowania, każdorazowo zapisując liczbę kartridży zebranych z każdej klasy. Na koniec roku trzy najbardziej aktywne klasy (z każdego poziomu) otzrymają skromne upominki, wszyskie zaś klasy biorące udział w kampanii otrzymają dyplomy.

W ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad 200 pustych kartridży, które zostały przekazane fundacji, a za pieniądze z ich utylizacji została zakupiona karma.

Więcej o akcji dowiecie się ze strony https://tuszdopaki.pl/

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Małgorzata Sokołowska

  • plakat
  • pudełko na puste tusze

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów