Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa
im. J. A. Maklakiewicza
ul. Warszawska 27
96-320 Mszczonów
 
tel./faks  (46) 857-22-10
(główny sekretariat)
 
Dyrektor Anna Rusinowska
 
tel. (46) 857-12-32
(wicedyrektorzy)
 
e-mail: sp@mszczonow.pl

 

Dzień bez plecaka w klasach szóstych

Dzień bez plecaka z ang. „no backpack day” polega na przyniesieniu do szkoły wszystkie potrzebne przybory we wszystko tylko nie plecak. Liczy się pomysłowość i spryt– książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Akcja ma na celu zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

W Polsce „Dzień bez plecaka” jest traktowany jako dobra zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

22 marca uczniowie klas szóstych zorganizowali w szkole „DZIEŃ BEZ PLECAKA”.

Celem zabawy było uruchomienie swojej wyobraźni oraz pomysłowości w przygotowaniu ciekawych rozwiązań. Kreatywność uczniów nie znała granic. Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c wraz z wychowawcą w tym dniu zamienili plecaki/torby na unikatowe, oryginalne zamienniki: kosze, worki, walizki, torby na zakupy, transportery, torby podróżne, zabawki, powłoczki, wiadra, pokrowce i wiele innych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

U. Błońska

Dzień bez plecaka - galeria zdjęć

  • 1
  • 6a dzien bez plecaka.jpg
  • 6b
  • -

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów