Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa im. J. A. Maklakiewicza

Dane teleadresowe

ul. Warszawska 27, 96-320 Mszczonów

Dyrektor

Anna Rusinowska

Dane kontaktowe

  • tel./faks +48 (46) 857 22 10 (główny sekretariat)
  • tel. +48 (46) 857 12 32 (wicedyrektorzy)
  • e-mail: sp@mszczonow.pl

Zmagania ósmoklasistów

W dniach 24 – 26 maja 2022 roku o godz. 9.00 nasi ósmoklasiści przystąpili do pierwszych w ich życiu egzaminów, które kończą edukację w szkole podstawowej. Przed nimi wybór szkoły średniej, a potem kolejne wyzwania, próby, wiele nauki.

Egzaminy, do których uczniowie długo się przygotowywali, obejmowały trzy przedmioty: język polski, matematykę i język angielski. Przebiegały one w naszej szkole bez żadnych zakłóceń, a zdający podeszli do nich spokojnie i rzeczowo.

Pierwsze wrażenia po wyjściu z sal egzaminacyjnych, zarówno z języka polskiego, jak i matematyki, były pozytywne.

Pierwszy z egzaminów trwał 120 minut, a uczniów zaskoczyły dość łatwe polecenia z języka polskiego. Najbardziej spodobał im się temat rozprawki. Żaden ósmoklasista nie spodziewał się w arkuszu „Zemsty” Aleksandra Fredry. Tekst komedii uczniowie uznali za prosty i zabawny, co ułatwiło im pracę.

Zadania z matematyki przeznaczone były na 90 minut, ale one również okazały się dla naszych dzieci łatwiejsze od tych, które mieli na egzaminach próbnych. To sprawiło, że wychodzili z egzaminu zadowoleni z siebie i swojej pracy, a w komentarzach można było usłyszeć, że spodziewali się trudniejszych poleceń.

Oczywiście były osoby, które nie umiały ocenić trudności testów i własnego wkładu pracy. Czekają one na wyniki i nie chcą mówić o spodziewanych efektach, żeby nie zapeszać.

Gratulujemy wszystkim ósmoklasistom i życzymy, by wyniki egzaminu były zgodne z ich oczekiwaniami.

 

SP Mszczonów

Egzamin ósmoklasistów - galeria zdjęć

  • egzamin 22 zdjęcie 1
  • egzamin 22 zdjęcie 2

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów