Menu

Pączkowy zawrót głowy

PĄCZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Tłusty czwartek to dla tych, którzy nie są akurat na diecie, doskonała okazja, by nieco podnieść poziom cukru w organizmie i umilić ponury lutowy czas. W tym roku o poprawę nastrojów zadbała klasa 6d, która zorganizowała kiermasz pączków i innych łakoci. A wszystko pod hasłem „Kasa dla klasy”, gdyż przedsięwzięcie, co tu dużo mówić, nie było pozbawione również celów finansowych.

Trzeba podkreślić, że autorami całego zamieszania byli rodzice, którzy postanowili aktywnie uczestniczyć w życiu klasy i szkoły. Odważne mamy, m.in. pani Anna Foks, pani Lucyna Łopusińska, pani Hanna Piątkowska, zdecydowały się zaprosić do swoich kuchni gromadę kulinarnych żółtodziobów, aby odkryć przed nimi sekretny świat udanych wypieków. Pokruszyły się drożdże, posypała mąka, powpadały jajka, poprószył cukier,  polał olej (oj, dużo oleju, więc i środa była „tłusta”) i oto są: faworki gwiazdki, faworki tradycyjne, pączki, pączusie serowe, szarlotka,  babeczki, a nawet babka majonezowa. Napracowała się młodzież! Samych tylko pączuszków ulepiono 140 sztuk, faworków 160, gwiazdek 80, a pączków 60.

Ależ zapachniało na szkolnym korytarzu w czwartek rano! I od razu ustawiła się kolejka chętnych na różne „tłustoczwartkowe” przysmaki. Na przerwie przed szóstą lekcją nie było już śladu po łakociach, nie licząc pełnej skarbonki! A do tego znacznie przyczyniła się jedna z mam, która wraz ze swoją ekipą młodych cukierników postanowiła osłodzić ten lutowy poranek panu Burmistrzowi i pracownikom Ratusza, pracownikom Gminnego Centrum Informacji, Mszczonowskiego Ośrodka Kultury i hotelu Panorama.

Wspaniała lekcja przedsiębiorczości! Gratuluję rodzicom pomysłu i odwagi, a uczniom - chęci wspólnego działania.

 

wychowawca klasy

Emilia Mirocha

  • chłopcy robią pączki
  • dzieci robią słodkości
  • stół ze słodkościami
  • uczniowie przy stole ze słodkościami

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów