Menu

20 marca dniem Kolorowej Skarpetki w naszej szkole

21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła przyłącza się do ogólnoświatowej akcji. Jako, że dzień ten przypada na sobotę w naszej szkole będzie on obchodzony wcześniej – 20 marca. Zachęcamy wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców do założenia kolorowych, niepasujących do pary skarpetek. Skarpetki nie muszą być na nodze, mogą wystawać z torebki czy kieszeni bądź też wisieć przypięta do swetra. Ważne by były widoczne!
Zakładając kolorowe skarpetki zwracamy na siebie uwagę i tym samym zwracamy uwagę na problemy dzieci i dorosłych z Zespołem Downa. Kolorowa skarpetka jest symbolem naszej solidarności z tymi osobami.
Wszystko po to, by wyróżnić się i chociaż przez jeden dzień być wyjątkowym, nawet uznanym za „dziwaka”.
Pokażmy, że od Osób z Zespołem Downa różni nas tak niewiele – tylko jeden dodatkowy chromosom.

Zachęcamy również wszystkich uczniów naszej szkoły do wykonania wspólnie z rodzicami kartek z życzeniami. Kartki zostaną wysłane do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu. Jest to szkoła integracyjna, do której uczęszczają uczniowie z Zespołem Downa. Kartki należy wrzucić do pudełka stojącego na holu szkoły do 16 marca 2020 r.

Na jednym z korytarzy naszej szkoły zawiśnie kolorowanka ze skarpetami. Zachęcamy wszystkich uczniów do jej kolorowania. Pokażmy, że tego dnia Osoby z Zespołem Dawna nie są same, mogą liczyć na nasze wsparcie i szacunek.

Organizatorzy:
Nauczycielka plastyki – Małgorzata Sokołowska
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu – Edyta Fedorowicz

  • Plakat-dzien-osob-z-zepolem-Downa

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów