Menu

Zimowe Wyzwanie InstaLogika

Z wielką radością przedstawiamy zdobywczynię I miejsca w Zimowym Wyzwaniu Instalogika, jest nią Agnieszka Nowis uczennica 7c Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie. W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Agnieszka zajęła I miejsce w kategorii klas 7.

 

Zimowe Wyzwanie InstaLogika stanowi świetne przygotowanie do konkursów matematycznych i informatycznych. Agnieszka znalazła się już trzecim, ostatnim etapie konkursu InstaLogik.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na czym polega zimowe wyzwanie?

„Masz trzy karty z liczbami 1, 2, 3. Jedna jest zakryta. Widzisz tylko, 2, zakrytą kartę i 3. Czy uda ci się określić, jaka karta jest zakryta? Z pewnością. Ale czy uda ci się zapisać odpowiedni ciąg działań dla komputera robiący to za ciebie?

Należy zmusić komputer do działania za pomocą jak najmniejszej liczby poleceń. 

Wszystkich, którzy chcą poznać szczegóły zadania i jego rozwiązanie zapraszamy na stronę Zimowego Wyzwania:

https://instalogik.pl/?page=custom&content=zimowe_wyzwanie

Agnieszce gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

M. Woźniak

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów