Menu

Europejskie Wielkie Święto Programowania

Październik to dla młodych wielbicieli programowania ze Szkoły Podstawowej  w Mszczonowie  jest wyczekiwanym miesiącem. Wówczas społeczność szkolna przyłącza się do największego programistyczne wydarzenie w Europie: Europejskiego  Tygodnia Kodowania – CodeWeek. Już tradycją stało się, że na lekcjach informatyki oraz zajęciach rozwijających zainteresowania, nauczycielka przedmiotu,  Małgorzata Woźniak przygotowuje dla swoich uczniów niespodzianki programistyczne. Tak jest i w tym roku. Uczniowie,  zasób zabaw z wykorzystaniem elementów programowania, znajdują na stronie: „Spotkania z informatyką”  http://spotkaniainformatyczne.blogspot.com/

Europejski Tydzień Kodowania organizowany jest już po raz dziewiąty W ubiegłym roku w Polsce odbyło się 20 000 wydarzeń związanych z nauką i promocją programowania, co dało nam pierwsze miejsce w Europie. 

CodeWeek to społeczna, oddolna inicjatywa polegająca na organizacji różnego typu zajęć promujących naukę programowania. Skierowana jest do wszystkich zainteresowanych – nie tylko profesjonalistów, ale też osób, które chcą nauczyć się podstaw programowania lub zarazić innych tą formą aktywności.

Akcja udowadnia, że programowanie jest dla każdego: młodszego i starszego, humanisty i ścisłowca, profesjonalisty, grupy znajomych, rodzin, szkół, bibliotek czy domów kultury. CodeWeek to znakomita okazja do ćwiczenia umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. To także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. 

Każdy znajdzie swoje miejsce

M.Woźniak

  • Europejski tydzień kodowania
  • Europejski tydzień kodowania 1
  • Europejski tydzień kodowania 3
  • Europejski tydzień kodowania 4

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów