Menu

Patriotą być- klasa 4d

„Patriotą być”- pod takim hasłem klasa IV d pod czujnym wzrokiem wychowawcy - p. Magdaleny Kurzepy, spędziła dwa dni poprzedzające  Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie tej klasy przygotowali się na oddanie szacunku wszystkim tym, którzy walczyli o Niepodległą Polskę. Obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wydarzeń, które poprzedziły odzyskanie wolności. Własnoręcznie tworzyli symbole: godło Polski oraz flagi. Wyzwaniem okazało się wspólne stworzenie godła, które składało się z 16 części. Każde dziecko miało za zadanie pomalować tło, tak aby nasz Orzeł pozostał nieskazitelnie biały. Po skończonej pracy wszystkie jego elementy zostały ze sobą zestawione, co stworzyło piękne, bardzo duże Godło Polski.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11.11 uczniowie zaśpiewali hymn Polski, dołączając do akcji pt. „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji  i Nauki.

Wielkie brawa dla młodych patriotów za tak godną postawę wobec naszej polskiej historii, jaki i za pełne zaangażowanie w to symboliczne, ale jakże ważne wydarzenie.  

M. Kurzepa

  • klasa4d

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów