Menu

Robotyka z BBC Micro:Bit

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie nie musieli czekać do Mikołajek, by otrzymać prezent. 29 listopada pani Małgorzata Woźniak otrzymała taką wiadomość: <<Z przyjemnością informujemy, że Pani szkoła została zakwalifikowana do programu grantowego „#SuperKoderowe kółka programistyczne edycja 2 – Robotyka z BBC Micro:Bit”.>>

Cieszymy się bardzo, że uzasadnienie powodu, dla którego grant ma trafić właśnie do uczniów Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, przekonało komisję - jest to duże wyróżnienie, gdyż znaleźliśmy się wśród 20 szkół z całej Polski, które je otrzymały.

Wspomniany program realizowany jest we współpracy z firmą LOFI. Uczniowie będą uczyć się budowania robotów i programowania ich przez płytkę Micro:Bit. Wezmą także udział w kursie tworzenia robotów edukacyjnych.

Każda szkoła wybrana do programu otrzyma 5 zestawów edukacyjnych – płytki BBC Micro:Bit wraz z akcesoriami oraz materiały i narzędzia do zbudowania i zaprogramowania swojego robota. W ramach projektu w placówkach tych zostaną również przeprowadzone lekcje zdalne z trenerami lub stacjonarne warsztaty dla uczniów.

Otrzymane zestawy edukacyjne wzbogacą naszą pracownię robotyczną, a pasjonaci nowych technologii będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności.

M.Woźniak

  • Grant

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów