Menu

Lekcja historii z rycerzem

Lekcja historii z rycerzem

Żywa lekcja historii „I ty możesz zostać rycerzem!”, w której uczestniczyłam w dniu 13 lutego 2019r., była bardzo interesująca. Pan, który prowadził te zajęcia, był ubrany jak prawdziwy rycerz. Obok niego stało wiele wspaniałych, historycznych przedmiotów, o których później opowiadał.

Od rycerza dowiedziałam się jaką bronią posługiwali się wojownicy, w jaki sposób chronili się przed nią, jak można było stać się takim rycerzem i wiele innych ciekawych informacji o średniowieczu. Pokaz zaczął się od wyboru spośród uczniów ochotnika, który stał się walczącym rycerzem. Pan opowiadał o tym w jaki sposób takiego chłopca przygotowywano do stanu rycerskiego i jak wyglądało pasowanie na rycerza. Prowadzący te zajęcia miał poczucie humoru i byłoby trudno znaleźć osobę, która nie była zainteresowana pokazem. Na koniec każdy, kto chciał , mógł zobaczyć, dotknąć, a nawet wziąć do ręki przyniesione przez rycerza eksponaty.

Moim zdaniem lekcja historii była miłym przeżyciem. Myślę, że na długo pozostanie w mej pamięci. Chętnie przeżyłabym to jeszcze raz, gdyż nie nudziłam się na niej ani przez chwilę.

Sprawozdanie przygotowała dla nas Julia Jankowska z klasy Vd.

  • zbiór zdjęć z rycerzami

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów