Menu

Próbna ewakuacja

PRÓBNA EWAKUACJA

Kończy się wrzesień, a to co roku oznacza, że uczniowie naszej szkoły muszą przećwiczyć ewakuację. Ponieważ wychowawcy przeprowadzili już instruktaż, niektórzy niecierpliwi z utęsknieniem oczekiwali na to wydarzenie, przeczuwając, że nastąpi niechybnie – i to w tym tygodniu!

I tak też się stało – 23.09.2019. Gdy wybuchł fikcyjny pożar, rozbrzmiały dzwonki alarmowe, a pracownicy obsługi nie na żarty głosili wszem i wobec, że trzeba się ewakuować. I można wreszcie zrobić to, na co się tak długo czekało – zgodnie z instrukcją wychowawcy. Najgorzej mieli ci, którzy akurat ćwiczyli na wf-ie, bo musieli wyjść na dwór w strojach gimnastycznych. Na szczęście pogoda dopisała.

Spotkaliśmy się na miejscu zbiórki – parkingu obok Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. A było nas prawie 1 000 osób (ok. 850 uczniów i przedszkolaków oraz 100 pracowników szkoły i przedszkola)!

Dzielni strażacy jak zawsze ugasili „pożar”, więc mogliśmy wrócić na lekcje wdzięczni za te coroczne emocje, które dały się odczuć zwłaszcza nowicjuszom w kwestii próbnej ewakuacji, czyli najmłodszym.

Do zobaczenia za rok, kochani Strażacy, i oby nie wcześniej!

  • najmłodsi na miejscu ewakuacji
  • najstarsi na miejscu ewakuacji

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów