Menu

Nagroda w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie

  • tablica

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że zdobyliśmy nagrodę w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie!

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu,  dzięki której szkoła będzie  mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców.  Kolejne warunki, które należało spełnić, to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła  przysłała przygotowaną specjalnie na  konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Spełniliśmy wszystkie warunki i znaleźliśmy się w gronie 764 zwycięskich szkół.

Jesteśmy jedną ze 125 szkół z województwa mazowieckiego i jedną z 4 z powiatu żyrardowskiego, które otrzymały pracownię.

26 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Radomiu   z rąk Pana Marka Suskiego - szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Pana Marka Zagórskiego - Ministra Cyfryzacji, Pana Jacka Leśkowa – Dyrektora NASK PIB dyrektor szkoły – Anna Rusinowska odebrała Promesę potwierdzającą uzyskanie nagrody, która ma trafić do szkoły w roku szkolnym 2019/20. Na spotkanie przybyli dyrektorzy 78 szkół i przedstawiciele nagrodzonych samorządów.  Fotoreportaż  z tego wydarzenia  można znaleźć na stronie www.radompowiat.pl/aktualności

Warto dodać, że nasza szkoła dzięki zaangażowaniu nauczycieli może pochwalić się wieloma działaniami z zakresu TIK. Bierzemy udział w CODEWEEKu,  realizujemy projekt unijny „Pytaj , badaj, wnioskuj, działaj” , w którym  prowadzone są zajęcia z programowania, robotyki i mechatroniki dla starszych uczniów, a dla najmłodszych zajęcia z kodowania. Od września  będą realizowane zajęcia koła CMI   z programowania, które poprowadzi  Pani Małgorzata Woźniak. Nauczycielka we współpracy z Centrum Mistrzostwa Informatycznego działającym na  Uniwersytecie  Łódzkim będzie  przewodnikiem uczniów chcących rozpocząć przygodę z programowaniem.

Wszystkim zaangażowanym życzymy dalszych sukcesów!

  • plakat
  • promesa

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów