Menu

Spotkanie z muzyką

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w projekcie pt.: „Spotkanie z muzyką”. W tym celu każda klasa miała za zadanie przygotować plakaty i  występ muzyczny. Plakaty dotyczyły życia i twórczości patrona szkoły Jana Adama Maklakiewicza oraz klasycznych  i nietypowych instrumentów muzycznych.  Natomiast prezentacja muzyczna była o tematyce dowolnej i została zaprezentowana indywidualnie i grupowo 29 listopada uczniom  klas III.
Klasa IVa zaprezentowała się jako pierwsza. Patrycja Kulicka zaśpiewała piosenkę „Buena”  z repertuaru Blue Cafe w towarzystwie grupki tancerzy. Następnie wystąpiła cała klasa w piosence „W stronę słońca”, a na koniec solo Patrycja Kulicka w piosence „Zapamiętaj” z repertuaru Blue Cafe.
Drugimi wykonawcami byli uczniowie klasy IVb, którzy nie tylko zaśpiewali piosenki znanych artystów ale ułożyli tekst do popularnej piosenki oraz zagrali na instrumencie. jako pierwsza wystąpiła Nela Sadowska z melancholijną piosenką „Zacznijmy od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, którą akompaniowała na ukulele. Następnie do Neli dołączył zespół klasowy  „Team łańcuch” w towarzystwie Marceliny Tomczak i Darii Jońskiej, który ułożył słowa piosenki „Pani by tak chciała”. Przed kolejnym wystąpieniem klasa zaprezentowała nietypowy instrument muzyczny – kij deszczowy, którego krótko scharakteryzowała. W trzecim utworze wystąpiły w duecie  Ariana Bruździak i Marcelina Tomczak w piosence „Pół kroku stąd” z filmu Vaiana.
Trzecimi wykonawcami byli uczniowie klasy IVc integracyjnej, którzy po raz pierwszy występowali dla tak dużej publiczności. Jako pierwsza wystąpiła Aleksandra Adamska w utworze „Siedem czerwonych róż” Jana Adama Maklakiewicza. Kolejną piosenkę Aleksandra wykonała w duecie z Weroniką Ostrowską „Bardzo smutna piosenka retro” z repertuaru zespołu Pod Budą, który gra muzykę z gatunku poezji śpiewanej. Na koniec wystąpiła cała klasa w piosence „Asia kłamasia”.
Natomiast klasa IV d zaprezentowała swoje plakaty i gorąco dopingowała swoim kolegom.
Wszyscy występujący artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  • Team +éa+äcuch - klasa IV b
  • Klasa IV c
  • Klasa IV a
  • Klasa IV a (2)
  • Nela Sadowska klasa IV b
  • Patrycja Kulicka klasa IV a
  • Ola Adamska - klasa IV c
  • Weronika Ostrowska i Ola Adamska - klasa IV b
  • Araian Bru+¦dziak i Marcelina Tomczyk - klasa IV b

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Chmura tagów